Dzień Mamy | 2018-05-26

Dzień Mamy
Z okazji dzisiejszego święta wszystkim Mamusiom ślemy najserdeczniejsze życzenia :)))

Raz tylko w roku jest Dzień Matki
choć mamusiom co dzień należą się kwiatki,
czerwonej róży pączek na dobrego dnia początek,
puszyste georginie na marzeń spełnienie,
fiołeczki małe na zdrowie doskonałe,
a leśne konwalie małe na szczęście trwałe!

Motyl | 2018-05-10

Motyl
W tym miesiącu, a dokładniej ujmując w dniach 21 - 25 maja 2018r Dzieci z Zaczarowanego Przedszkola pracować będą nad projektem MOTYL. Dowiemy się jakie mamy gatunki motyli, czy ćma to również motyl oraz poznamy cykl rozwoju motyla. Zadaniem domowym dla Rodzin jest wykonanie skrzydeł i przyniesienie ich do przedszkola do 24 maja 2018r.

Kenia | 2018-05-10

Kenia
Podczas spotkań z cyklu "Cuda z tego Świata" poznamy kolejny kraj - Kenię. Wspólnie przeniesiemy się na afrykańskie sawanny, by obcować z naturą, poznawać zwyczaje słoni, lwów i lampartów. Dzieci dowiedzą się czym jest las deszczowy i jakie rośliny można w nim napotkać. Wspólnie stworzymy flagę Kenii, wysłuchamy hymnu tego Państwa, przybliżymy osobę prezydenta Kenii oraz wybierzemy się w wirtualną podróż do stolicy - Nairobi.
Zwieńczeniem Dnia w Kenii będzie oczywiście podróż kulinarna. Pewnie nie uda nam się przyrządzić ugali, czy nyama chomy, ale  matoke, czyli danie z tłuczonych bananów, to już zadanie idealne dla naszych Przedszkolaków :)

Dzień Rodziny | 2018-05-10

Dzień Rodziny
Drodzy Państwo,
Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w Dniu Rodziny 2018, który organizujemy dla wszystkich naszych Podopiecznych oraz Ich Rodzin z okazji nadchodzących Dni Mamy, Taty oraz Dziecka.
Zapraszamy w poniedziałek, 28 maja 2018r na godz. 17.00-19.00 do parku przy Obornickim Ośrodku Kultury, gdzie oprócz wspólnych zabaw, dmuchańców i konkurencji sportowych będzie można również urządzić sobie piknik :)
Zachęcamy do zabrania ze sobą ulubionych przekąsek, kocyków czy też gier plenerowych.
Liczymy na Waszą obecność :)

Swap Day, czyli wietrzymy szafy! ;-) | 2018-05-08

Swap Day, czyli wietrzymy szafy! ;-)
Drogie Mamy!!
Już w najbliższą sobotę, 12 maja 2018r zapraszamy serdecznie do wspólnej zabawy w "Swap Day" :)
Na czym to polega? :)
Jeśli macie w swojej szafie obuwie czy odzież, których nie nosisz, możesz przyjść z nimi do nas i wymienić się
z innymi Paniami, które mają ten sam problem :)

🕶️👔👕👘👗🧣🧤👚👜🧥🧦👝👢👠👕👖

Można również wymienić odzież dziecięcą, czy męską lub też dziecięce zabawki :)
Czekamy na Was od 10.00 do 12.00
Akcję kierujemy do wszystkich Kobiet, zatem zabierz ze sobą swoją Przyjaciółkę ;)
Zapraszamy do bu Zapraszamy do Akademii Wiedzy i Zabawy przy ul. Obrzyckiej 76 :)
Sobota, 12 maja 2018r godz. 10-12 Zrób z nami wietrzenie swojej szafy!!!

Holandia | 2018-04-04

Holandia
Już 26 kwietnia 2018r w naszym przedszkolu będzie Dzień Holandii :)

Z cyklu "Cuda z tego świata" nasi Podopieczni poznają stolicę tego państwa, hymn oraz najważniejsze zwroty w języku niderlandzkim.

Rajd Rowerowy | 2018-04-04

Rajd Rowerowy
Rodzinny Rajd Rowerowy Zapraszamy do udziału wszystkich Podopiecznych Zaczarowanego Przedszkola wraz z Rodzinami :)

Dnia 21 kwietnia 2018r spotykamy się przy Schronisku "Azorek" w Obornikach o godz. 10.00, skąd wspólnie wybierzemy się na wycieczkę po lesie. Rajd planujemy zakończyć piknikiem, na terenie obornickich Łazienek. Zachęcamy zatem do zabrania ze sobą koszy piknikowych :)

Listy dla osób chętnych do wzięcia udziału w rajdzie wywieszone zostaną przy salach - zachęcamy do zapisów :)

Projekt: ROWER | 2018-04-04

Projekt: ROWER
W nadchodzącym tygodniu pracujemy nad projektem ROWER 🚲.

Pierwszy etap to stworzenie mapy myśli, dzięki której sprawdzimy jaką wiedzę Dzieci już posiadają na ten temat. Następnie będziemy go pogłębiać poprzez szereg zajęć, zadań, eksperymentów i spotkań z osobami, które są w tej dziedzinie ekspertami. Zadaniem domowym dla Państwa jest przyniesienie do przedszkola fotografii dokumentującej Państwa rodzinną wyprawę rowerową :) Czekamy do 17 kwietnia :)

Projekt Atrament | 2018-01-30

Projekt Atrament
Na pierwsze dwa tygodnie lutego zaplanowaliśmy również projekt, jakim jest ATRAMENT :)
Dowiemy się gdzie atrament możemy znaleźć, do czego wykorzystać, ale też skąd się bierze.
Będziemy sporo eksperymentować, a także spróbujemy swoich sił w pisaniu i rysowaniu atramentem.

Jak na prawdziwy projekt przystało jest i zadanie domowe dla Państwa Rodzin :) Tym razem należy stworzyć "Kleksowego Potworka" na kartce A4 :) Trzymamy kciuki za efekty i świetną zabawę, a na wyniki Waszej pracy domowej poczekamy do końca lutego :)

Madagaskar | 2018-01-30

Madagaskar
W tym miesiącu cykl "Cuda Z Tego Świata" zaprowadzi nas na Madagaskar - na przekór zimie i pogodzie wybierzemy się  w ciepłe klimaty ;) Poznamy położenie tej czwartej co do wielkości wyspy na świecie, jej flagę, godło oraz hymn, ale też dowiemy się czym jest mamutak i ile lemurów zamieszkuje Madagaskar.
Sprawdzimy też kuchnię - sprawdzimy co znajduje się w kokosie,  zrobimy frytki z batatów, a na koniec spróbujemy awokado, a jego pestkę zasadzimy w naszym ogrodniczym kąciku na sali :)
Na Madagaskar wybieramy się na koniec miesiąca - 28 lutego.
Wyświetlanie wyników 1-10 (z 107)
 |<  < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10  >  >|