Lipiec  | 2017-06-23

Lipiec
Pierwszy tydzień wakacji, czyli okres 26-30.06.2017 to temat "Bezpieczne Wakacje".
Przez tych kilka dni nasi Milusińscy wspólnie z Ciociami zastanowią się jak być bezpiecznym podczas wakacyjnych wyjazdów z Rodzicami, jak zachowywać się na plaży, czy w górach, przypomnimy sobie również najważniejsze numery telefonów alarmowych i co zrobić w sytuacji kryzysowej. Chcemy również jak najwięcej przebywać na świeżym powietrzu, dlatego przypominamy o czapkach i kapeluszach, kramach z odpowiednimi filtrami i adekwatnym do pogody stroju :)

W drugim tygodniu, czyli 3-7.07.2017 to "Wakacyjne Cele" Zatem poznamy miejsca docelowe wakacyjnych podróży oraz sposoby na spędzanie wolnego czasu podczas naszych wyjazdów :) Tutaj każda Pociecha może przynieść albumy ze zdjęciami ze swoich wakacji :) Każda grupa stworzy mapę Nowego Wakacyjnego Kontynentu, w którego skład wejdą miejsc, które już Wasz Pociechy odwiedziły oraz te przez Nich wymarzone :)

Trzeci tydzień wakacji, 10-14.07.2017r to "Środki transportu" Poznamy sposoby na ciekawe podróże. Podzielimy się swoją wiedzą na temat rejsów, lotów samolotami, czy też zdobywaniem świata podczas wojaży pociągiem i autokarem. Będzie mnóstwo zabaw ruchowych i małych podróżniczych scenek sytuacyjnych. Można oczywiście przynieść auta, samoloty i okręty w tym tygodniu :)

W czwartym tygodniu, 17-21.07.2017r wybierzemy się w magiczne miejsce, czyli do naszego "Podwodnego Świata" W tym tygodniu przeobrazimy się w płetwonurków oraz załogę batyskafu, by odkrywać tajemne części jezior, mórz i oceanów. Poznamy florę i faunę tych miejsc tworząc swoje własne ośmiornice, rekiny oraz oczywiście łodzie podwodne. Mnóstwo frajdy podczas zabaw plastycznych :) Zachęcamy do przyniesienia katalogów, albumów i książek o tematyce "wodnej" ;)

W piątym tygodniu zmienimy nieco klimat zamieniając się w "Kosmiczni Wojownicy", a wszystko to 24-28.07.2017r. Zaczarowane Pociechy dowiedzą się jak wybrać się w kosmos i jak zostać kosmonautą. Dowiemy się czym jest NASA i oczywiście zbadamy temat grawitacji ;) Porządna stacja kosmiczna, musi również mieć swoją rakietę, zatem wspólnymi siłami zbudujemy ją, by każdy Przedszkolak mógł choć na chwil parę wylądować na Czerwonej Planecie ;)

Wakacje na Hawajach ;) | 2017-06-09

Wakacje na Hawajach ;)
Już w środę wszystkie Dzieci z Zaczarowanego Przedszkola
będą poznawać życie na hawajskich wyspach.

Plaża, słońce i świetna zabawa, a przy okazji piękne widoki,
kultura orez język. Nauczymy się też tańca hula ;)

Zapraszamy już w najbliższym tygodniu na "Cuda z tego świata".

Sesja fotograficzna | 2017-03-15

Sesja fotograficzna
plakat-foto-zp-page-001.jpg

Będę Pisarzem! :) | 2017-03-02

Będę Pisarzem! :)
Piszemy własną Bajkę :)

W ramach naszego miesięcznego projektu, jakim jest BAJKA oraz chcąc zaangażować jak największą liczbę Rodzin do współpracy stworzyliśmy nietypowe zadanie domowe :)

W każdej grupie, z końcem lutego zawitał Gość Wyjątkowy - Pluszaczek. Dzieci wspólnie wymyśliły imię dla swojego Przyjaciela, nadały Mu cechy charakteru i osobowość, a wszystko to wspólnie z Ciociami zanotowały w notesie Pluszaka. Wędruje On na jeden dzień do każdego Przedszkolaczka, spędza dzień z Rodziną, a na sam koniec wspólnie opisuje swoje przygody :)

W ten sposób każdy Podopieczny Zaczarowanego Przedszkola wraz ze swoją Rodziną tworzy swoją własną opowieść...

Życzymy wszystkim uczestnikom zabawy fantastycznych przygód! :)

Projekt Planeta & Mobilne Planetarium | 2017-01-05

Projekt Planeta & Mobilne Planetarium
Drodzy Rodzice,
W tym miesiącu zamienimy się w prawdziwych Ekspertów w tematyce kosmicznej :)
Nasi Milusińscy badać będą teat planet. Oprócz tego, że poznamy cały układ
słoneczny i wszystkie planety, które wchodzą w jego skład, dowiedzą się
również tak interesujących rzeczy, jak:
  • co to jest ciało niebieskie?
  • co to jest grawitacja?
  • jaka jest różnica między planetą, a gwiazdą?
  • czy tylko barwą rózni się Ziemia od Marsa?
  • i wiele, wiele innych ;)

Wszystkie odpowiedzi na powyższe tematy odnajdywać będziemy poprzez zabawę,
eksperymentoowanie, a nawet podczas zajęć kulinarnych! :)

Podsumowaniem całego projektu będzie wizyta w Mobilnym Planetarium, do którego wybierzemy się
w poniższych terminach:

PONIEDZIAŁEK, 16.01.2017r:
  • Elfy godz. 9.00
  • Smerfy godz. 10.00
WTOREK, 17.01.2017r:
  • Żabki godz. 9.00
  • Leśne Ludki godz. 10.00
  • Krasnale godz.11.00

Czekamy również na Wasze zadania domowe, o których pisaliśmy w miesięcznym mailu :)

Wesołych Świąt! | 2016-12-19

Default gallery teaser image

Dogoterapia | 2016-11-26

Dogoterapia
Projekt: PIES
Oprócz zdobywania wiedzy, tym razem będziemy też pomagać,
ponieważ projektowym zadaniem domowym jest przyniesienie
do przedszkola małego opakowania karmy, którą na koniec miesiąca
przekażemy obornickiemu schronisku "Azorek" :-)
Wyjątkowym podsumowaniem projektu będzie również spotkanie
z dogoterapeutą i Jej podopiecznym  :-)
Pani Anna Dankowska z Amigo Canino odwiedzi nas w ostatnich
dniach listopada - konkretne daty spotkań otrzymacie Państwo drogą mailową.
Nana-Daphne160504_Z0O7397.jpg

Dzień Pluszowego Misia | 2016-11-24

Dziś Dzień Pluszowego Misia!
Zachęcamy wszystkie Dzieci do przyniesienia
ze sobą Pluszaka do przedszkola :-)

Chiny! | 2016-11-19

Chiny!

Już we wtorek Dzieci poznają kulturę Chin.
Dzieci będą budować Mur Chiński, zajadać się
przy pomocy pałeczek, tworzyć chińskie smoki
oraz pisać litery chińskiego alfabetu :-)

Świąteczna Sesja Fotograficzna | 2016-11-13

Świąteczna Sesja Fotograficzna

W najbliższym tygodniu w naszych placówkach
odbędą się sesje fotograficzne o tematyce świątecznej.
Przypominamy o odpowiednim stroju na tą okazję :-)

Terminy sesji:
ŚRODA, 16/11/16r grupy: Smerfy, Elfy, Krasnale i Żabki
CZWARTEK, 17/11/16r grupa Leśne Ludki
Wyświetlanie wyników 1-10 (z 94)
 |<  < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10  >  >|