Projekt PAPIER | 2018-09-19

Projekt PAPIER
Metoda projektu - czas start! ;-)

W pierwszym miesiącu roku szkolnego nasze pociechy badać będą papier :-)

Byliśmy już w drukarni, gdzie spotkaliśmy ekspertów w tej dziedzinie, a już od przyszłego tygodnia ciężko pracujemy, by pogłębić ten temat :-)

Tydzień projektowy zaplanowany jest na okres od 24 do 28 września 2018r.

Dla rodzin mamy oczywiście zadanie domowe, jakim jest zrobienie rzeźby z papieru :-)

Liczymy na sporą kreatywność i zaangażowanie :-)

Na Państwa prace czekamy zawsze do końca tygodnia projektowego, czyli do 28 września 2018.

Do dzieła! :-)

Wrzesień - Akcja Charytatywna | 2018-09-07

Wrzesień - Akcja Charytatywna
W ramach współpracy z Fundacją Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” przez cały miesiąc wrzesień w Zaczarowanym Przedszkolu zbierać będziemy bandaże, plastry, nożyczki, opatrunki, rękawiczki jednorazowe oraz wszelkiego innego rodzaju produkty opatrunkowe.

Po zakończonej akcji wszystkie Państwa dary zostaną wysłane na adres poznańskiej Fundacji, skąd w późniejszym etapie trafią do krajów będących w największej potrzebie, np.: do Czadu, Indii, Kamerunu, Tanzanii, Zambii, a nawet na Papuę Nową Gwineę – do kraju gdzie bandaże i plastry nie są produkowane, całą pomoc medyczną trzeba sprowadzać zza granicy i jest ona bardzo droga.

Fundacja "Redemptoris Missio" prowadzi niezwykle różne akcje i zbiórki, a my mamy nadzieję kontynuować współpracę przez kolejne długie miesiące i lata :-)

Pod linkiem Fundacji możecie się Państwo zapoznać z charakterem jej pracy :-)

Z góry serdecznie dziękuję za każdy, nawet najmniejszy dar :-)
Bardzo proszę o pozostawianie ich w sekretariacie naszej placówki.

Festiwal Eksperymentów | 2018-08-26

Festiwal Eksperymentów
Ostatni wakacyjny tydzień spędzimy wystrzałowo ;-)
Czeka nas festiwal eksperymentów, czyli całe mnóstwo kolorowych i wyjątkowych doświadczeń! :-)

Jan Brzechwa | 2018-08-19

Jan Brzechwa
Kto z Was zna tego Pana? ;-)
Autor wielu wspaniałych dzieł, a jedno z nich królować będzie w Zaczarowanym Przedszkolu w przyszłym tygodniu :-)

Jan Brzechwa - bo o Nim mowa - stworzył baśniową postać Ambrożego Kleksa i Jego wspaniałe przygody. To właśnie temat przewodni dla nas :-)

Będziemy duuuużo czytać, poszukiwać kolorowych piegów, zamienimy wszystkie nasze imiona, na takie które zaczynają się na literę "A", pomalujemy nasze jedzenie, a po relaksacji odczytamy nasze sny!

Zaczarowany Teatr | 2018-08-12

Zaczarowany Teatr
Od poniedziałku rozpoczynamy pracę nad Zaczarowanym Teatrem.
Dzieci dowiedzą się czym jest scenografia, scenariusz, teatr kukiełkowy i teatr cieni.
Wspólnie z nauczycielkami przygotują krótkie przedstawienie, które zwieńczy tydzień teatralny :-)

Świat Dinozaurów | 2018-08-05

Świat Dinozaurów
Nadchodzący tydzień przeniesie nas w odległe czasy, kiedy na świecie królowały dinozaury :-)

Dino Świat to bogaty w wiedzę blok dydaktyczny, który przybliży Dzieciom zwyczaje dinozaurów oraz ich tryb życia. Oczywiście poznamy też gatunki tych prehistorycznych stworzeń :-) Kto wie, może odkryjemy nowy gatunek, zamieniając się w archeologów? :-)

Przedszkolny Tydzień Taneczny | 2018-07-29

Przedszkolny Tydzień Taneczny

Przedszkolny Tydzień Taneczny w Zaczarowanym Przedszkolu, to mnóstwo ruchu, muzyki i zabawy!

Samba

Rumba

Zumba

Cza Cza

Walc

i wiele, wiele innych!

Zwieńczeniem tygodnia będzie konkurs "You Can Dance"!

Zapraszamy na wakacje w Zaczarowanym Przedszkolu :-)

Sonda | 2018-07-22

...czyli z techniką, nauką, fizyką za pan brat!
Kolejny tydzień wakacji w Zaczarowanym Przedszkolu rysuje się bardzo ciekawie :-)

Bananowy Zawrót Głowy ;-) | 2018-07-15

Bananowy Zawrót Głowy ;-)
Ależ będzie wesoło!!!

WIecie jaki jest najbardziej żółty owoc na świecie?? ;-)

Kto lubi go najbardziej???? ;-)

Czekają na nas nie tylko bananowe ciekawostki, ale też Letnie Kino - ZAPRASZAMY!

Profesor Ciekawski | 2018-07-08

Profesor Ciekawski
Od jutra rozpoczynamy bardzo pracowity tydzień w Zaczarowanym Przedszkolu. Zamieniamy sie w małych Ciekawskich, którzy będa spędzać czas na eksperymentowaniu, badaniu, daoświadczaniu i edukacji w plenerze ;-)
Wyświetlanie wyników 1-10 (z 120)