Sierpień | 2017-08-01

Szósty tydzień, to "Origami" 31.07-4.08.2017r
Mnóstwo prac manualnych, podczas których powstawać będą piękne układy origami. Mamy małą nadzieję, zasiać ziarenko nowego hobby wśród naszych Podopiecznych :) Jeśli macie Państwo skrawki kolorowego papieru, to w tym tygodniu na pewno nam się przydadzą! :)

W okresie 7-11.08.2017r pojawią się "Zaczarowani Detektywi"
Ileż zagadek i spraw do wyjaśnienia ukryło się w murach naszego Przedszkola wiedzieć będą tylko nasze Dzieci. Na pewno w rozwiązywaniu ich pomogą nam lupy, notesy z ołówkami i umiejętności małego detektywa ;) Kto wie, jakie tajne informacje ujawnią się w naszym dochodzeniu ;)

Zaraz po tak wyczerpującym tygodniu zrelaksujemy się podczas "Tygodnia indyjskiego", który odbędzie się u nas w okresie 16-18.08.2017r Wirtualna i magiczna podróż w świat Indii czeka na nas :) Będzie to swoisty Festiwal muzyki, tańca, kultury oraz kuchni indyjskiej :) Prosimy o kolorowe stroje oraz chusty i pashminy, jeśli tylko posiadacie je Państwo w swoich zbiorach :)

Przedostatni tydzień wakacji, to czas na "Pirackie Skarby" (21-25.08.2017r) Dzieci dowiedzą się, że w naszym Przedszkolu jest ukryty skarb Piratów! By go odszukać będą musieli wykonać mnóstwo pirackich zadań i oczywiście podążać za wskazówkami z mapy skarbów. Każda z grup wykona dużą, kolorową papugę, a obie zasiądą na akademickiej bramie wejściowej, by sygnalizować nam przybycie pirackich okrętów ;) Jeśli macie Państwo w domach stroje pirackie,byłoby świetnie, gdyby w tym tygodniu Dzieci przyszły w nie ubrane :)

Ostatnim tygodniem wakacji będzie "Świat Sensoryki" (28-31.08.2017r) Tutaj uruchomimy nasze uszy, oczy, nosy i kubki smakowe poznając coraz to nowsze zapachy i smaki, eksperymentując z barwami i przepisami kuchennymi ;) Każda grupa stworzy mini-ściankę sensoryczną z wykorzystaniem błyszczących cekinów, gąbek, szorstkich ściereczek do naczyń, ryżu i makaronu oraz z wielu innych otaczających nas przedmiotów :)