Kadra przedszkola
mgr Alicja Helbik
Organ prowadzący
mgr Magdalena Romańczak-Sroka
Kierownik Przedszkola
Pedagog po specjalności edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Na Wydziale Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu ukończyła wczesne wspomaganie rozwoju dziecka. Absolwentka pierwszych w Polsce studiów podyplomowych z psychoterapii w zakresie stosowanej analizy zachowań w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.
Terapeuta pracujący behawioralnie z dziećmi zagrożonymi nieprawidłowym rozwojem, a także z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Współpracuje z Centrum Wspierania Rozwoju Dziecka „Światełko”. Prowadzi zajęcia z wczesnego wspomagania rozwoju. Odbywała hospitacje w ośrodkach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka oraz w Fundacji na rzecz dzieci z zaburzeniami rozwoju i ich rodzin.
Ukończyła liczne warsztaty m.in. z Klanzy, Metod Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Edukacji przyrodniczej w szkole i przedszkolu, szkolenia z Komunikacji Interpersonalnej, Osiągania porozumienia z rodzicami, a także kursy instruktażowe dla kierowników wypoczynku i wycieczek.
Zafascynowana pedagogiką dr Marii Montessori w pracy z dziećmi stara się kierować zasadą „Pomóż mi samemu to zrobić”.
mgr Karolina Brodniewicz
Kierownik Przedszkola
Absolwentka Craven College w Skipton w Wielkiej Brytanii na wydziale pedagogiki. Przez 5 lat pracowała w Abacus Day Nursery and Pre School w Wielkiej Brytanii, gdzie pod okiem specjalistów poszerzała swoją wiedzę oraz zdobywała kwalifikacje kończąc liczne szkolenia oraz kursy. Do najważniejszych z nich można zaliczyć National Vocational Qualifications Level 3 in Children’s Care, Learning and Development.
Absolwentka studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Zawodowej „Kadry dla Europy”, na kierunkach przygotowanie pedagogiczne oraz wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe.
Uczestniczka szkoleń organizowanych przez City of Bradford Metropolitan District Council, m.in.: „Let’s Work Together”, „Behaviour Follow Up”, „Developing speaking and listening skills”, „Basic Awarness in Child Protection”, „Supporting Learning for Children under 3”, „Rozmowy z rodzicami – osiąganie porozumienia”, „komunikacja Interpersonlna” i wiele innych.
W codziennej pracy czerpie inspiracje przede wszystkim z metody projektu prof. Lillian Katz, jak i metody eksperymentu. Zwolennicza teorii, iż najbardziej efektywne i najbardziej przyjemnie dla Dziecka jest nauczanie poprzez działanie.