Program przedszkola

Program

Dziecko w wieku przedszkolnym jest bardzo ciekawe świata i chce jak największą ilość rzeczy poznać samodzielnie, poprzez działanie. W Zaczarowanym Przedszkolu wykorzystujemy tę niesamowitą dziecięcą ciekawość podczas zajęć dydaktycznych oraz zabaw własnych w celu jak najlepszego aktywizowania pracy naszych Przedszkolaków.

Stawiamy na najnowocześniejsze metody i narzędzia edukacyjno-wychowawcze. Jako pierwsi wprowadzamy do codziennej pracy placówki praktyki stosowane w najlepszych systemach edukacyjnych na świecie. Przecieramy edukacyjne szlaki wykorzystując najnowsze techniki i instrumenty wychowawcze.

Zajęcia prowadzone w oparciu o podstawę programową MEN uzupełniamy ofertą zajęć dodatkowych, do których należą:

Język Angielski/ Native speaker

Staramy się, aby zajęcia angielskiego lub niemieckiego płynnie przeplatały pozostałe aktywności, jakich w ciągu dnia podejmują się Przedszkolaki. W Zaczarowanym Przedszkolu uczymy Dzieci nowego języka poprzez zabawę: śpiew piosenki, używając wyliczanek, stosując polecenia w języku obcym, w trakcie gier i zabaw ruchowych. W każdej grupie wiekowej, to nauczycielki prowadzące odpowiadają za edukację języka nowożytnego. Raz w tygodniu dodatkowo do przedszkola przyjeżdża native speaker, który prowadzi z dziećmi zajęcia wyłącznie w języku angielskim.

Podstawy kodowania

Każda z grup wiekowych ma wprowadzane elementy kodowania. Rozwija ono w dziecku kreatywność, zdolność logicznego myślenia oraz rozwiązywania problemów.

Rytmika

Cotygodniowe zajęcia z rytmiki są dla naszych Maluszków doskonałą okazją do rozwijania ich dziecięcej wrażliwości muzycznej. Nauczycielka śpiewa z dziećmi przy akompaniamencie muzycznym, ćwiczy ich poczucie rytmu, rozbudza wyobraźnię muzyczną i aktywność twórczą. W trakcie zajęć Przedszkolaki rozwijają też umiejętności spostrzegania, przetwarzania i odtwarzania czynności. Ponadto dzięki metodzie Batti Strauss dzieci w aktywny sposób poznają muzykę klasyczną.

Karty Grabowskiego

Grupa realizująca roczne przygotowanie przedszkolne jest objęta nauką matematyki za pomocą metody Andrzeja Grabowskiego. Certyfikowany nauczyciel naszej placówki prowadzi zajęcia matematyczne poprzez zabawę, z wykorzystaniem gier karcianych i logicznych.
karty-grabowskiego-logo-1024

Cuda z Tego Świata

Każdego miesiąca Dzieci w sposób wirtualny podróżują po świecie odkrywając coraz to kolejne miasta i państwa. Zapoznają się z ich historią, kulturą i tradycją. Poznają także symbole narodowe i podstawowe zwroty w języku ojczystym danego kraju. Zajęcia odbywają się w grupach wiekowych od 4 r.ż.

Zajęcia prowadzone metodą projektu

Metoda projektów to jedna z najbardziej praktycznych metod nauczania, wnosząca w zajęcia naszych Przedszkolaków wiele wiedzy i zabawy. Każdego miesiąca realizowany jest nowy projekt, którego realizację rozpoczynamy wykonaniem Mapy Myśli. Na jej podstawie Dzieci zdobywają wiedzę w trakcie zajęć tematycznych, spotykają się z Ekspertem w danej dziedzinie, realizują zadania domowe związane z tematem projektu, a nawet biorą udział w wycieczce dydaktycznej.

Nauka czytania metodą Glenna Domana

Metoda ta idealnie przygotowuje nasze Maluszki do nauki czytania, ponieważ jest dostosowana przede wszystkim do pracy z małymi dziećmi, w wieku od 2 do 6 lat. Polega na globalnym czytaniu wyrazów. Dzięki tej metodzie dzieci rozwijają się intelektualnie, poszerzają swoją wiedzę, a także zaczynają czytać pojedyncze wyrazy.

Eksperyment

Eksperymenty to zajęcia szeroko nawiązujące do nauk przyrodniczych i ścisłych, jak chemia czy fizyka. W ich trakcie dzieci mają okazje badać reakcje i zjawiska w bezpiecznych warunkach pozwalających kontrolować wszelkie istotne czynniki oraz poddawać ich przebieg oraz wynik dokładnej i wnikliwej obserwacji. Dla naszych Przedszkolaków jest to świetna zabawa na rzecz naukowego rozwoju.

Zajęcia kulinarne

Nasi Podopieczni pod okiem dorosłych mają możliwość przygotowania pysznych, zdrowych potraw, które następnie mogą ze smakiem zjeść. Zajęcia są doskonałą okazją do przełamywania niechęci niejadków do nowych potraw; odkrywania nowych smaków, poznawania składników i kolejnych czynności potrzebnych do przygotowania ulubionych przekąsek. Ponadto w trakcie gotowania dzieci rozwijają wiedzę matematyczną: mierząc, ważąc i licząc.

Świat Zmysłów

Jest to cykl zajęć kierowanych do naszych najmłodszych Przedszkolaków, którzy odkrywają otaczający ich świat poprzez zmysły. Zajęcia sensoryczne odbywają się w grupach rozpoczynających w danym roku przygodę w Zaczarowanym Przedszkolu.

Relaksacja

Relaksacja to najbardziej cichy, spokojny i leniwy moment dnia w Przedszkolu. W tym czasie w młodszych grupach dzieci odpoczywają na leżaczkach, a w starszych słuchają opowiadań, bajek, bawią się w zabawy dowolne, tudzież biorą udział w zajęciach wyciszających duszę i ciało. To dawka spokoju po długim i ciężkim dniu pracy Przedszkolaka.

Uprawa przedszkolnego ogródka

Pielęgnacja i obserwacja przedszkolnego ogródka pozwala Dzieciom zobaczyć, jak zmienia się świat roślin na przestrzeni kolejnych pór roku. Przedszkolaki z pomocą Cioć sadzą, sieją, pielą, podlewają i doglądają efektów swojej pracy co najmniej raz w tygodniu. Dzięki temu uczą się również systematyczności, dbałości o dobro własne i innych, ale przede wszystkim łączą przyjemne z pożytecznym. Nierzadko plony z ogródka wykorzystują w trakcie zajęć kulinarnych.

Logopedia

To właśnie na tych zajęciach nasze Maluszki na wesoło wykonują przysłowiową gimnastykę buzi i języka. Logopeda dba, aby każdy Przedszkolak za pomocą prostych ćwiczeń trenował swój aparat mowy oraz nienaganną dykcję. Indywidualne programy logopedyczne – zależnie od swoich predyspozycji i potrzeb – obejmują dzieci w wieku 4 lat +

W naszej placówce istnieje możliwość rozbudowania oferty podstawowej zawartej w ramach czesnego o kolejne pozycje, które są dodatkowo płatne:

Zajęcia taneczne

Czasem odnosimy wrażenie, że dla naszych Przedszkolaków nie ma lepszego sposobu na zabawę niż spontaniczny i żywiołowy taniec. Każde zajęcia rozpoczynają się kilkuminutową rozgrzewką. Następnie Dzieci uczą się prostych ruchów i podstawowych kroków tanecznych – najchętniej w rytmach salsy, samby i cha-cha. Kiedy do ćwiczeń dołącza podkład muzyczny, tanecznej radości nie ma końca!

Akademia Piłkarska Oborniki

Pod okiem trenerów Akademii Piłkarskiej Oborniki, nasi Podopieczni pracują nad poprawą swojej kondycji, rozwijają inteligencję ruchową, nabywają nawyki zdrowego i aktywnego życia, a także uczą się współpracy w grupie.