O przedszkolu

Historia Przedszkola

Zaczarowane Przedszkole to jedna z trzech obornickich placówek prowadzonych przez firmę Grupa Pro Alegria. Swoją działalność rozpoczęliśmy z dniem 1 września 2011 r. i od tamtej pory nasza siedziba mieści się przy ulicy Młyńskiej 5B (dawniej Piłsudskiego 62a) w Obornikach. Inicjatorką powstania Przedszkola była mgr Alicja Helbik – dyrektor placówki i właściciel GPA.

W pierwszych trzech latach naszej działalności każdego roku obejmowaliśmy opieką blisko 120 dzieci, organizując ich pracę w ramach czterech grup przedszkolnych. Prężny rozwój placówki i duże zainteresowanie ze strony Rodziców i Opiekunów sprawiło jednak, że w roku szkolnym 2014/2015 działalność Zaczarowanego Przedszkola została poszerzona o jeszcze jeden oddział.

Zaczarowane Przedszkole jest miejscem pełnym magii, ciepła i dobrych czarów. Tutejsze Ciocie nie tylko uczą, ale także budują przyjazny kąt dla każdego Dziecka. Każdego dnia naszym celem jest stworzenie prawdziwie bajecznej atmosfery, która sprawi, że Państwa Pociechy będą się u nas czuły jak w drugim domu.

Mottem przewodnim Zaczarowanego Przedszkola jest: „Nauka poprzez zabawę”. Dzieci w naszym przedszkolu rozwijają swoje umiejętności, otrzymują możliwość indywidualnego rozwoju, są otoczone niesamowitą opieką, co w konsekwencji wywołuje najważniejsze – uśmiech na ich twarzach.

Naszych małych Podopiecznych gościmy przez cały rok, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 6.30 do 17.00. Wykwalifikowana kadra kierownicza i pedagogiczna Zaczarowanego Przedszkola zapewnia Maluszkom profesjonalną opiekę dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńczą. Każdą z grup opiekuje się trójka przemiłych Cioć, wspieranych przez jedną z Pań Kierownik.