Kadra przedszkola

mgr Alicja Lisek

Dyrektor Przedszkola

Psycholog po specjalności klinicznej i organizacji pracy na Wydziale Studiów Społecznych oraz pedagog po kierunku Pedagogika Ogólna na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie uczestniczka studiów Executive MBA przy Wielkopolskiej Szkole Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Terapeuta poznawczo-behawioralny specjalizujący się w terapii dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych. Współpracuje z Centrum terapii CBT w Warszawie.

Pracuje z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami zachowania, nastroju, odżywiania, lękowymi, wycofaniem społecznym, autyzmem i zespołem Aspergera, a także z ich rodzinami. Ukończyła specjalistyczny kurs w dziedzinie Neuropsychologii klinicznej dziecka oraz Podyplomowe Studia z zakresu Seksuologii. Współpracuje z firmą doradczo-szkoleniową KONTRAKT OSH, w której ukończyła Polską Szkołę Trenerów Biznesu oraz autorski kurs zarządzania ,,Psychologia Szefa”.

Certyfikowany trener metod skutecznego uczenia się; współautorka podręcznika wychowania przedszkolnego ,,Mały Odkrywca w przedszkolu” dla Akademii Nauki w Poznaniu. autorka projektu edukacyjnego dla Gminy Oborniki ,,Przedszkole szansą dla Mamy, Taty i Dziecka”, organizatorka warsztatów psychologicznych dla rodziców, szkoleń dla nauczycieli oraz Poznańskiej Szkoły Terapii Dzieci i Młodzieży.

mgr Magdalena Romańczak-Sroka

Kierownik Przedszkola

Pedagog po specjalności edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Na Wydziale Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu ukończyła wczesne wspomaganie rozwoju dziecka. Absolwentka pierwszych w Polsce studiów podyplomowych z psychoterapii w zakresie stosowanej analizy zachowań w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Terapeuta pracujący behawioralnie z dziećmi zagrożonymi nieprawidłowym rozwojem, a także z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Współpracuje z Centrum Wspierania Rozwoju Dziecka „Światełko”. Prowadzi zajęcia z wczesnego wspomagania rozwoju. Odbywała hospitacje w ośrodkach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka oraz w Fundacji na rzecz dzieci z zaburzeniami rozwoju i ich rodzin.

Ukończyła liczne warsztaty m.in. z Klanzy, Metod Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Edukacji przyrodniczej w szkole i przedszkolu, szkolenia z Komunikacji Interpersonalnej, Osiągania porozumienia z rodzicami, a także kursy instruktażowe dla kierowników wypoczynku i wycieczek.

Zafascynowana pedagogiką dr Marii Montessori w pracy z dziećmi stara się kierować zasadą „Pomóż mi samemu to zrobić”.

mgr Karolina Brodniewicz

Kierownik Przedszkola

Absolwentka Craven College w Skipton w Wielkiej Brytanii na wydziale pedagogiki. Przez 5 lat pracowała w Abacus Day Nursery and Pre School w Wielkiej Brytanii, gdzie pod okiem specjalistów poszerzała swoją wiedzę oraz zdobywała kwalifikacje kończąc liczne szkolenia oraz kursy. Do najważniejszych z nich można zaliczyć National Vocational Qualifications Level 3 in Children’s Care, Learning and Development.

Absolwentka studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Zawodowej “Kadry dla Europy”, na kierunkach przygotowanie pedagogiczne oraz wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe.

Uczestniczka szkoleń organizowanych przez City of Bradford Metropolitan District Council, m.in.: “Let’s Work Together”, “Behaviour Follow Up”, “Developing speaking and listening skills”, “Basic Awarness in Child Protection”, “Supporting Learning for Children under 3”, “Rozmowy z rodzicami – osiąganie porozumienia”, “komunikacja Interpersonlna” i wiele innych.

W codziennej pracy czerpie inspiracje przede wszystkim z metody projektu prof. Lillian Katz, jak i metody eksperymentu. Zwolennicza teorii, iż najbardziej efektywne i najbardziej przyjemnie dla Dziecka jest nauczanie poprzez działanie.